Haberler - Salim Güven İlkokulu

Haberler

Okulumuz 2016-2017 Yıl Sonu Etkinlikleri Kapsamında Futbol Turnuvası Gerçekleştirdik.

Okulumuz Yıl Sonu Etkinlikleri Kapsamında Futbol Turnuvasında; 2. Sınıflarda 2/A sınıfı, 3. Sınıflarda 3/D sınıfı, 4. Sınıflarda 4/B sınıfı birinci olmuştur. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.  

Devamı

Minikler Okuma Bayramında Yetenekleriyle Göz Doldurdu

Okulumuzda her yıl yapılan okuma bayramıbu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Okulumuz 1/A,1/B,1/C ve 1/D sınıflarının ortaklaşa hazırladığı okuma bayramı okulun bahçesinde gerçekleşti.

Devamı

Mendil Kapmaca Takımımız

Okulumuz Mendil Kapmaca Takımı

Devamı

"Her Çocuk Bir Şiir" Yarışması

Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bu yıl 3. düzenlenen Her Çocuk Bir Şiir Yarışmasında okulumuz; Anasınıfı öğrencilerinden Öykü Miray HAYTA ilçe birinciliği, Birinci Sınıf öğrencilerinden Ilgın GÜL ilçe ikinciliği,  Üçüncü sınıf öğrencilerinden İremsu AKARSU ilçe üçüncülüğü kazanmıştır. Okulumuz öğrencilerini tebrik eder ve işin mutfağında olan bütün öğretmenlerimizi kutluyoruz

Devamı

Okuma Bayramı

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 1. Sınıfların hazırlamış olduğu Okuma Bayramı Programına Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem ŞİMŞEK´te katılarak selamlama konuşması yaptı. Okuma Bayramında emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve programa katılan velilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

Yıl Sonu Etkinliklerimiz (2. Sınflar Arası Futbol Turnuvası)

Okulumuzda 2. sınıflar arasında yapılan futbol turnuvasında birinciliği 2/A sınıfı kazanmışıtır. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Devamı

Yıl Sonu Etkinliklerimiz (İp Atlama)

Okulumuzda yıl sonu etkinliği olarak ip atalama yarışması yapılmış ve birinci olan öğrencilerimize madalyaları takdim edilmişitr

Devamı

Okul Müdürü Ferhat YILMAZ´ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferinin 101. YıldönümüBugün Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümünü kutlamanın ve bastığımız yerlerin topraktan öte vatan olmasını sağlayan şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız.Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinde dönüm noktalarından biri olarak tarihteki eşsiz yerini alan Çanakkale Zaferi; kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı bütün milletin yokluk ve zorluklar karşısında gösterdiği ortak gayretin, mücadelenin; kendisinden silah ve mühimmat bakımından kat kat üstün olan düşmana karşı yapılan vatan savunmasının en güzel örneği olmuştur.101. yıl dönümünü büyük bir gurur ve onurla kutladığımız Çanakkale Zaferi vatan ve millet sevgisiyle yazılan bir kahramanlık destanı, şanlı bir zaferdir.İnancımıza göre şehitlik mertebesine ulaşmak şereflerin en büyüğüdür. Tarihimiz boyunca vatan uğruna seve seve ölüme giden şehitlerimiz vatan ve millet sevgisinin nasıl yüce bir değer olduğunun açık göstergesidir.Vatan uğruna tarihe damga vuran şehitlerimize minnet ve şükran borçluyuz. Şehide duyulan minnet ona karşı sorumluluk bilincini de içinde taşır. Şehidimizin hatırasını yaşatmak bu sorumluluğun bir parçasıdır. Bu itibarla, şehitlerimize karşı bir diğer görevimiz de “Vatan sağ olsun!” diyerek bu millet uğruna en değerli varlıklarını feda eden şehit yakınlarına sahip çıkmaktır.Şehit ailelerinin milletin, geleceğe güvenle, umutla bakabilmesi uğruna yaptığı fedakârlığın karşılığı yoktur. Bizler bu bedelsiz fedakârlıkların karşısında şükran ve minnet duygularının nişanesi olarak şehit ailelerine hizmet vermeye çalışıyoruz.Bakanlığımız uhdesinde bulunan şehit ailelerini hak ettikleri imkân ve şartlara kavuşturmak için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümünü kutluyor bu vesileyle, tarihe “Çanakkale Geçilmez” sözünü yazdıran aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.

Devamı